Zintegrowane narzędzie komunikacyjne – transport

System NAWI24 oprócz rozwiązań pozycjonowania i monitoringu pojazdów umożliwia także komunikację pomiędzy dyspozytorem a kierowcą. Wykorzystujemy w tym celu dedykowaną aplikację zainstalowaną w tablecie bądź telefonie typu smartfon z systemem operacyjnym Android, który łączy się bezprzewodowo nadajnikiem zainstalowanym w pojeździe.

Rozwiązanie jest otwarte i rozwijane wraz z potrzebami klientów. Obecnie umożliwia:

 • bezpośrednią dwukierunkową komunikację tekstowa kierowcy z dyspozytorem.

  Funkcjonalność:
  Obniża koszty związane z komunikacją dyspozytora z kierowcą – nie ma potrzeby wysyłania wiadomość SMS. Daje pewność, ze wiadomość zostanie przeczytana przez kierowcę. Przeczytanie wiadomości są potwierdzane dyspozytorowi. Umożliwia czytanie i wysyłanie wiadomości do kierowcy wszędzie i o każdej porze – synchronizacja wiadomości z telefonem komórkowym dyspozytora. Umożliwia wgląd w historię komunikacji z kierowcą – wiadomości są magazynowe w systemie Nawi24.pl.

 • definiowanie harmonogramu zleceń transportowych oraz ich późniejsze raportowanie

  Funkcjonalność:
  Dostarcza kierowcom pełnych informacji związanych ze zleceniami transportowymi. Dane dotyczące zleceń są uszeregowane czasowo i wysyłane do kierowców. Umożliwia skanowanie dokumentów przewozowych za pomocą dedykowane aplikacji oraz jej wysłanie do centrali firmy. Dokument jest powiązany z określonym zleceniem transportowym. Umożliwia bezproblemowe dotarcie kierowcy do miejsca załadunku lub rozładunku. Zlecenia z integrowane są nawigacją Automapa i Aponia. Umożliwia wytycznie trasy do miejsca załadunku i rozładunku a po wykonaniu zlecenia porównanie jej z trasą rzeczywistą. Wykorzystujemy w tym celu dane mapowe firmy Emapa(Polska) oraz TomTom (Europa). Umożliwia raportowanie zrealizowanych zleceń przez kierowców w wybranym okresie czasowym.

 • wytyczanie tras w systemie nawi24 i przesyłanie tej trasy do nawigacji samochodowej pojazdu – dotyczy nawigacji Aponia

  Funkcjonalność umożliwia z definiowanie trasy przejazdu dla pojazdu osobowego, ciężarowego lub dostawczego oraz przesłanie jej do nawigacji kierowcy. Trasa w nawigacji kierowcy jest w 99% identyczna z trasą zapisaną i zdefiniowaną w systemie Nawi24.

 • ewidencja koszów ponoszonych przez kierowców

  Funkcjonalność umożliwia kierowcy na bezpośrednią ewidencję ponoszonych kosztów przejazdu. Dane te są przesyłane są do systemu i są następnie raportowane jako koszt ponoszone przez pojazd lub kierowcę za wybrany okres czasu.

 • wzrost bezpieczeństwa pracownika, pojazdu i ładunku o 45%